Права учнів

1. На захист прав особистості і ввічливе ставлення до себе.
  2. На вибір факультативів, гуртків, екзаменів із окремих предметів і складання екстерном
    програми НФН.
  3. На відкриту оцінку своїх знань, отримання
    об’єктивної оцінки із предметів.
  4. На завчасне повідомлення про строк контрольної роботи, вимагати проведення не більше двох контрольних робіт у день і не більше п’яти контрольних робі у тиждень.
  5. Вносити пропозиції в раду, адміністрацію школи по покращенню програмного навчання і виховання.
  6. На забезпечення якісним харчуванням.
  7. Висловлювати класному керівнику, директору, вчителям свої проблеми і отримувати від них допомогу, пояснення, відповіді.
  8. Відкрито висловлювати свою думку стосовно життя школи, не принижуючи гідності інших.
  9. Представляти школу в конкурсах, оглядах, змаганнях та інших заходах відповідно зі своїми можливостями і вміннями.
  10. На звільнення від уроків згідно заяви батьків.

Обов’язки учнів

1. Виконувати статут школи.
  2. Оволодівати знаннями.
  3. Не пропускати уроки, не запізнюватися на заняття.
  4. Приходити до школи охайними, в шкільній формі.
  5. Акуратно вести щоденник і подавати його за першою вимогою вчителя.
  6. Брати активну участь у житті школи, підтримувати і примножувати традиції школи, брати активну участь у позакласній і гуртковій роботі.
  7. Бути ввічливим у спілкуванні з учителями, з повагою ставитись до батьків. Проявляти милосердя, турбуватися про молодших.
  8. Гідно поводити себе, дотримуватися культури поведінки.
  9. Бережливо ставитись до державного, суспільного і особистого майна, охороняти природу.
  10. Діяти завжди на благо колективу, турбуватися про честь і підтримку традицій школи.
  11. Підкорятися вказівкам та розпорядженням директора школи, педагогічної ради, а також постановам шкільного самоврядування.

Обов’язки батьків:

- вони повинні забезпечувати нормальне фізичне, емоційне і психічний розвиток своїх дітей. Ніякі образи, приниження неприпустимі, так само як і застосування фізичної сили, надмірного психічного тиску і всього іншого, що негативно позначається на розвитку і формуванні особистості;

- батьки зобов'язані контролювати навчальний процес своїх дітей;

- вони повинні дотримуватися Статуту того навчального закладу, в якому здобуває освіту їхня дитина. Прийняття участі в управлінні школи є не обов'язковим, але бажаним;

- батьки зобов'язані стежити за тим, щоб їхні діти своєчасно ліквідовували учнівські борги;

- батьки не мають права заважати навчальному процесу. Також вони повинні проявляти повагу до вчителів, представляти їх перед дітьми в позитивному світі;

- борг батьків - відвідування шкільних зборів, прибуття в школу за викликом класного керівника або директора;

- вони повинні поважати думку дитини і надавати йому право відвідування різного роду заходів, якщо він здоровий, а їх відвідини не порушують жодних планів, не шкодять її моральному розвитку, не представляють небезпеки.

Також відзначимо, що саме батьки повинні стежити за зовнішнім виглядом дітей, виконанням домашнього завдання. Права та обов'язки батьків закріплені законодавчо. Джерела їх різні. Порушення їх моментально призводить до різного роду санкцій з боку держави та уповноважених ним органів.