Комунальний заклад "Дергачівський ліцей №1"
Дергачівської Районної Ради Харківської Області

Новини бібліотеки

Виведення військ з Афганістану

Минув 31 рік від дня виведення радянських військ із території Афганістану. Та щороку, 15 лютого, ми віддаємо шану тим, хто без вагань мужньо ніс солдатську службу на чужій землі. Пам’ять про ті трагічні події живе у книгах, поезії, піснях, спогадах тих, хто пройшов крізь горнило війни. З метою ознайомлення школярів закладу із трагічними сторінками Афганської війни в бібліотеці експонувалась книжкова виставка «Душа, обпалена Афганом»

Міжнародний день дарування книг

У День святого Валентина у більшості країн світу відзначають ще й Міжнародний день дарування книг. Основна його мета - надихнути людей на участь у добрій справі. У цей день, зазвичай, прийнято дарувати книги не тільки одне одному, а й бібліотекам. Бібліотека нашого закладу отримала 90 подарованих книг як українських, так і зарубіжних письменників.

Ми вдячні всім, хто долучився до цієї благородної справи, особливо родинам Журавель та Шпаковатих. Це свято об’єднує небайдужих, для кого книга була і є безцінним скарбом

05 лютого – Всесвітній день читання вголос

Починаючи з 2009 року у різних країнах світу вперше стартувала цікава акція – Всесвітній день читання вголос. Вже одинадцять років учасники освітнього флеш-мобу обирають книжки на свій розсуд, знаходять вдячну аудиторію. Ця визначна подія відзначається більше ніж у 173 країнах світу. Дата проведення щороку змінюється, у 2020-му вона випала на 5 лютого. В читацькому флеш-мобі взяли участь учасники освітнього процес закладу та вихованці дитячого садочку. Найактивніші читачі бібліотеки серед учнів 9-10 класів взяли на себе обов’язки волонтерів читання. До уваги слухачів було запропоновано твори українських письменників: Василя Сухомлинського, Остапа Вишні, Данила Бакуменка, Василя Чухліба тощо. Надзвичайно приємним виявилося спілкування з наймолодшими школярами. Учні 1а класу (кл.керівник Губка В.В.) продемонстрували власні здобутки – своє вміння самостійно читати. Переконані, що акція надзвичайно важлива, це найкраща форма залучення дитини до книги та читання. Читаймо, українське!

Л.Г. Ярова, бібліотекар ліцею

День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.

Гробокопателі в селі

Волочать трупи ланцюгами

За царину – і засипають

Без домовини; дні минають,

Минають місяці, - село

Навік замовкло, оніміло

І кропивою поросло.

«Чума» 1847. Т.Г. Шевченко

Україна і світ вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Мільйони загиблих, тисячі ненароджених, понівечені людські долі. Запалимо в наших серцях вогник пам’яті про тисячі невинно убієнних українців. До уваги читачів в бібліотеці організована  книжкова виставка «Голодомор 1932-1933 років: невиплакані сльози України».

Людмила Ярова, бібліотекар ліцею

Список

творів ЗНО - 2020

ЗВІТ про проведення місячника "Бібліотека Нової української школи - простір для освітніх можливостей кожного учня"