Комунальний заклад "Дергачівський ліцей №1"
Дергачівської Районної Ради Харківської Області

Про ліцей

Коли ви їдете Золочівським шляхом, край міста Дергачі, на Піщанській землі, стоїть будівля, мурована з червоної цегли ще в 1914 році. Сьогодні біля неї молодий сад і красуні клумби. Ніжні іриси, гордовиті троянди, невибагливі чорнобривці милують око з ранньої весни і до заморозків. Це наш Комунальний заклад "Дергачівський ліцей № 1", який всі знають як Дергачівську першу, своє століття відсвяткувала восени 2017 року.
Педагогічне кредо учасників навчально-виховного процесу КЗ "Дергачівський ліцей № 1" є слова К.Ушинського «Важливе значення має дух закладу,але цей дух живе не серед стін, не напапері,а в характері більшості вчителів і від них переходить у характер вихованців».
Основне завдання нашого ліцею – це забезпечення умов для цілісного розвитку учасників навчально-виховного процесу; утвердження колективу, який постійно прагне до успіху, творчості та реалізації особистості як учня, так і вчителя на засадах професіоналізму, високої мотивації досягнень, інтеграції та продуктивності, що сприяють створенню позивного іміджу сучасного закладу освіти, який закінчують соціально зрілі випускники, готові до самовизначення, саморозвитку, самоутвердження.
Наступність поколінь лежить в основі взаємодії учасників навчально-виховного процесу в усіх напрямках його розвитку: міцні багаторічні традиції, відчуття ритму сучасності й виважений погляд у майбутнє – дають можливість постійного розвитку закладу та отримання високих результатів як у навчанні, так і у вихованні підростаючого покоління. Двадцять п’ять років педагогічний колектив закладу очолює Зєнькова Н.О., яка є прикладом служіння педагогічній справі. Її діяльність високо відзначена державними нагородами: нагрудними знаками Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти України», «Василь Сухомлинський», «Софія Русова». Ніна Олексіївна Почесний громадянин Дергачівського району та міста Дергачі, депутат районної ради, голова комісії соціально-гуманітарних питань, голова ради директорів загальноосвітніх навчальних закладів Дергачівського району. Директор виховала цілу плеяду талановитих учнів та вчителів і щороку отримує міцну підтримку батьківського колективу та громадськості.

З кожним роком зростає імідж закладу:

* П’ять педагогів нагороджені почесним нагрудним знаком МОНУ «Відмінник освіти України» та Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України;
* Десять педагогів закладу в різні роки були переможцями і призерами районного етапу конкурсу «Учитель року»;
* За останні десять років 39 випускників НВК нагороджено медалями;
* Шкільна команда ЮІР – лауреат обласного етапу Всеукраїнського фестивалю юних інспекторів руху 2013, 2014;

* Переможці обласного етапу та лауреати Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України «Козацький гарт», 2012, 2013, 2014;2015:2016

* Переможці районної спартакіади «Спорт протягом життя» з 2011 по 2017 роки;
* Досвід Гринишак Я.М., вчителя початкових класів, було надруковано у науково-методичному журналі «Початкова школа», випуск №5, 2015, у рубриці «Досвід роботи одного вчителя» – «Формула успіху Ярослави Гринишак».
Наш заклад міцний своїми традиціями, які щороку примножуються й оновлюються:
  • Щоденні ранкові тематичні лінійки;
  • Осінній ярмарок «Дари Піщанської землі»;
  • Акція «Допоможи їдальні»;
  • Осінній загальношкільний крос «Біг для всіх»;
  • Фестиваль наук «Віват, перша, віват»;
  • Конкурс «Учень року»;
  • Фестиваль «Алло, ми шукаємо таланти»;
  • Уроки – пам’яті Гната Хоткевича, Данила Бакуменка, Миколи Гончаренка, Сергія Сербіна;
  • Загальношкільна спартакіада;
  • Загальношкільний туристичний зліт;
  • Родинне свято «На каву до директора»;
  • Зустріч випускників різних поколінь кожні п’ять років.