A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад "Дергачівський ліцей №1 імені Данила Бакуменка"
Дергачівської міської ради Харківської Області

Звіт про проведення місячника - 2019

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек», листа ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» від 20.08.2019 № 1/10-2855 «Щодо виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931»бібліотека у співпраці з педагогічним колективом з 01 по 31 жовтня 2019 року взяла активну участь у проведенні Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який пройшов під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня».

Головною метою даного заходу було:

  • залучити читачів до бібліотеки;
  • розширити коло пізнавальних інтересів школярів.

З метою реалізації поставлених завдань та залучення учнів до активної участі були заплановані й проведені різноманітні заходи, а саме: бібліотечні уроки, конкурси, день бібліотворчості, нон-стоп, дублер-шоу тощо.

  1. Місячник розпочався екскурсією першокласників до бібліотеки. Учні переглянули фонд дитячої літератури для своєї вікової групи, ознайомилися з правилами користування друкованими виданнями. Після завершення екскурсії школярі запевнили, що навчившись читати, стануть активними читачами.
  2. Година бібліотворчості «Читаємо, малюємо, граємо», яка відбулася в 3-А класі (класний керівник Островерх Н.С.), мала на меті активізувати творчі здібності школярів, розвинути уяву. Діти об’єдналися у творчі групи, вибравши із кошика квітку певного кольору. Ознайомившись з українською народною казкою «Зайчикова хатка», кожна творча група отримала своє завдання: намалювати певний епізод казки. Склавши послідовно малюнки всіх груп, отримали сюжетну лінію твору.
  3. Учні 7-А класу (класний керівник Литвин Л.І.) поринули у світ професії бібліотекаря. Дублер-шоу «Бібліотекар на час» - це віконце в будні бібліотеки. Семикласники переглянули відео про «Найбільші бібліотеки світу», «Як працює бібліотека», ознайомилися із азами класифікації творів друку, розставили книжковий фонд , взяли участь у вікторині «Що ти знаєш про бібліотеку?». Найактивніші учні отримали можливість випробувати себе в ролі бібліотекаря, на перервах обслуговуючи читачів.
  4. Конкурс малюнків об’єднав як учнів ліцею, так і вихованців дитячого садочка. Найкращі роботи учасників експонувались на виставці «Бібліотека очима дітей». Переможцями визнано роботи таких учнів: Молоткова Максима (11 клас), Кантемира Владислава (10 клас), Покусай Анни (10 клас), Конєвої Катерини (4-Б клас), Скрипник Мар’яни (6-А клас). Долучились до конкурсу і дошкільнята разом з батьками. Треба відзначити творчі роботи родин Дехтяренка Матвія, Зубрича Єгора, Молоткової Валерії та інших.
  5. Надзвичайно зацікавила школярів ще одна спільна творча робота батьківського та учнівського колективів 1-Б класу (класний керівник Завгородня А.В.) - виставка поробок «Казкові герої очима першокласників». Експонувались роботи, створені за творами Василя Сухомлинського, а також найкращих казкарів світу. Не залишила байдужими і креативність оформлення представлених експонатів, домінувала осіння тематика.
  6. Школярі закладу мали можливість ознайомитися з інтерактивним кардмейкінгом «Ювілейний книгоград», який був присвячений книгам –ювілярам 2019 року, представлений учнями 6-А класу разом із вчителем трудового навчання Зозулею О.В.
  7. Учні нашого ліцею мали змогу випробувати себе в ролі відеооператорів. Діти обєднались у дві творчі групи, кожна з яких отримала своє завдання. Перша команда у складі старшокласників: Марусіча Єгора, Толстоносова Миколи, Торощіна Іллі та Ворони Кирила – представила на розсуд глядачів буктрейлер «Іван Сила» за книгою Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу», присвячений українцю, найсильнішій людині світу Івану Фірцаку (див. відео).

Інша команда, у складі учнів  6-Б класу: Ткачової Таїсії, Кашуби Євгенії, Бондаренка Владислава, Власенка Максима, Дєдова Владмира, Пастушенко Вікторії, Симкіної Віолетти – працювала над відеорекламою нашої бібліотеки, популяризацією книжкових новинок. Школярі закладу змогли оцінити творчі здібності шестикласників, переглянувши відеоролик «Знайомтесь! Новинки шкільної бібліотеки»   ( див. відео).

  1. Нон-стоп – протягом місяця періодично на ранкових зустрічах, перервах проводились цикли заходів , присвячених книзі та бібліотеці.
  • Першими естафетну паличку отримали другокласники. Школярі 2-А класу підготували «Оду бібліотеці» (дивись на сайті закладу, сторінка шкільної бібліотеки). У виконанні школярів під акомпанемент музичного супроводу звучали вірші даної тематики. А для учнів 2-Б класу ранкове коло стало знайомством із дитячою книгою. Діти вчилися працювати з нею, розрізняти авторські та народні казки.
  • На щоденних ранкових зустрічах учням 5-11 класів періодично пропонувалося: перегляд відеороликів «Як до нас книга прийшла», «П’ять причин почати читати», «Найкращі бібліотеки світу», «Найдивовижніші бібліотеки світу», «Як книги з’являються на світ», інформація про незвичайні книги світу тощо.
  • Учні 7-8 класів на перервах мали змогу взяти участь в іграх - конкурсах: відгадували ребуси літературної тематики, збирали пазли із портретами видатних українських письменників-класиків.
  • Старшокласники стали учасниками смайл-опитування «Якою ви бачите сучасну бібліотеку?». З’ясувалося, що 100% респондентів вважають, що школа не може існувати без бібліотеки і що їх читацька активність значно зросла б, якби бібліотека у своєму структурному підрозділі мала б  читальний зал із новітніми інтерактивними засобами для доступу до джерел електронної інформації. Також школярі відзначили, що мріють про відкриття сучасної медіатеки із аудіо, відео та он-лайн зонами, які будуть співіснувати із традиційним книжковим бібліотечним фондом.
  1.  З успіхом у закладі пройшла  благодійна акція « Подаруй бібліотеці книгу», завдяки якій фонд бібліотеки поповнився 43 примірниками друкованих видань. Це і література для наймолодших школярів, і книги пригодницького жанру, класичні та сучасні видання для старшокласників відповідно до шкільної програми. Хочемо подякувати за активну участь в акції родинам таких учнів: Вахрушева Кирила – 1-А клас, Шептухи Аліни та Єршова Івана – 2-Б клас, Журавель Тетяни – 3-Б клас, Мосенцової Анастасії – 4-А клас, Харченкової Анастасії, Помагайбо Анастасії, Симоненка Сергія – 4-Б клас, Щербакової Софії – 7-А клас.
  2. «Цей дивний світ бібліотеки» - під такою назвою пройшов урок –екскурсія в 2-А класі (класний керівник Гринишак Я.М.). Другокласники  отримали пізнавальну інформацію про бібліотеку, взяли участь у конкурсах, розповіли про свої домашні бібліотеки та улюблені книжки.
  3. Велику вдячність висловлюємо школярам 5-Б класу та класному керівнику Юрченко Світлані Олексіївні за чудовий подарунок – смешбук «Там…де уява танцює з зірками…». Книга містить твори-роздуми дітей про значення духовних цінностей, зокрема, таких чеснот, як: дружба, любов до рідних, повага до оточення. Над ілюстраціями до видання теж працювали юні художники.
  4. Віртуальна фотогалерея «Моє хобі - читання» представила шкільній громаді найактивніших користувачів бібліотеки, сприяла стимуляції читацької активності всіх здобувачів освіти (див. презентацію).

В останній день жовтня традиційна для нашого закладу ранкова зустріч була присвячена підбиттю підсумків роботи бібліотеки. Тридцять найактивніших школярів, які долучилися до проведення місячника, були відзначені солодкими призами. Цьогорічний Всеукраїнський місячник сприяв реалізації основних пріоритетів Нової української школи , а саме:

  • активізації читацької активності;
  • можливості відчути командний дух;
  • розвитку пізнавальних інтересів та навичок спілкування.
  • розкриттю індивідуальності та творчих здібностей школярів.

Ми сподіваємось, що учні нашого закладу вийдуть з його стін людьми з високою культурою читання, стійким читацьким інтересом, справжніми компетентними читачами.

Фотомиті бібліотечних заходів

Ось які ми! Творці прекрасного! Виставка поробок

«Казкові герої очима першокласників»

Бібліодень. Працюють творчі групи третьокласників

Інтегрований кардмейкінг «Ювілейний книгоград»

Учасники дублер-шоу

«Біблеотекар на час» здобувають ази професії бібліотекаря.

Ми це змогли! Пазл до пазла і милуємось портретом класика української літератури Івана Котляревського. Учасники гри-конкурсу за роботою

«Знайомтесь, книги!» ранкове коло в 2-Б класі

Урочисті хвилини. Відзначення найкращих читачів закладу,

які долучились до проведення місячника

 

Огляд книжкових скарбів, подарованих шкільною спільнотою

 

Йде урок– екскурсія в  2-А класі «Цей дивний світ бібліотеки»

 

«Як читати навчимося -  станемо читачами», – обіцяли першокласники під час знайомства з бібліотекою

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень