A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад "Дергачівський ліцей №1 імені Данила Бакуменка"
Дергачівської міської ради Харківської Області

Діяльність психологічної служби в закладі

 

     

    

       Якою б жорстокою не була війна, життя не зупинити, як не можливо зупинити прагнення до знань, до нових можливостей, до вдосконалення власних здібностей.

08 березня 2024 року в  КЗ «Дергачівський ліцей №1 імені Данила Бакуменка» в 11-б класі (кл.керівник Груздєва О.С.) практичним психологом ліцею Філіпович Н.М. був проведений онлайн-захід «Торгівля людьми – прояв сучасного рабства».

            Ліцеїсти ознайомились з причинами, які впливають на сам факт існування сучасного рабства та формами торгівлі людьми. Були отримані для майбутніх випускників важливі знання про те, на які умови потрібно звертати  при виїзді на роботу за кордон. Учні отримали інформацію  про види та випадки сучасного рабства за минулий рік  в Україні та інших державах. А також про кількість осіб постраждалих  від торгівлі людьми на території Харківської області. Отримані знання важливі та необхідні, особливо в цей час, коли дуже багато людей від’їжджає за межі України в пошуках прихистку та працевлаштування. І тому вкрай важливо бути обізнаними з правилами  перебування на території іноземних держав.

08 березня 2024 року в КЗ «Дергачівський ліцей №1 імені Данила Бакуменка» в 8-б класі (кл.керівник Варенко С.О.) практичним психологом ліцею Філіпович Н.М. був проведений онлайн-захід «Як захистити себе від шкідливого медіавпливу».

Як захистити себе від маніпуляцій свідомістю, чому інформація, яка надходить з засобів масової інформації не завжди буває правдивою? Ці питання жваво обговорювались ліцеїстами. На жаль думка, про життя і саме життя інколи абсолютно різні речі. Не можна ототожнювати себе з героями інформаційних репортажів. Діти зрозуміли, що маніпуляція в інформаційній сфері може призвести до зміни настрою, поведінки, поглядів тощо. А також може з’явитись інтернет залежність. Тому найголовніше – це дотримання правил інтернет-безпеки, навчитись вчасно з власної волі відключатись від інтернету та телебачення та переключатись на екологічні речі з підтримки здоров’я (фізкультура, спорт, танці, прогулянки на свіжому повітрі).

Захід був повчальним та корисним таким, що дав дітям можливість берегти себе від негативних впливів оточення.

 

     07 березня 2024 року в 6-а класі (кл.керівник Желтобрюх С.М.) КЗ «Дергачівський ліцей №1 імені Данила Бакуменка»   практичним психологом закладу Філіпович Н.М. був проведений онлайн захід на тему: «Успішна людина  – це здорова людина».

             Успіх людини часто визначає, те як він веде свій спосіб життя: куре, чи бігає кожного ранку, вживає алкоголь, чи відвідує спортзал, сидить в інтернеті чи гуляє на свіжому повітрі. Діти  визначили, які аспекти життя на жаль приносять велику шкоду здоров’ю, а які допомагають підтримувати високий рівень життєздатності, і  що саме допомагає бути успішним та здоровим.

          А ще ліцеїсти виконували вправи для покращення психологічного стану, поліпшення функціювання мозку та покращення загального тонусу організму. І на завершення – артерапія! Діти поринули у чарівний світ подорожі та пригод.

01 березня 2024 року в  КЗ «Дергачівський ліцей №1 імені Данила Бакуменка» в  9-б  класі (кл.керівник Юрченко С.О.) практичним психологом ліцею Філіпович Н.М. був проведений онлайн-захід «Як захистити себе від шкідливого медіавпливу. Медіаграмотним бути модно.

Ліцеїсти під час заходу ознайомились з інформацією про історію розвитку ЗМІ, про їх функцію та обговорили про те, як найпотужніші засоби комунікації впливають на людину. Адже не має ніякого секрету в тому, що телебачення та інтернет роблять нас співучасниками подій,  навіть без нас. Соціальні мережі стали частиною повсякденного життя. Ліцеїсти обговорили важливість позитивного впливу ЗМІ на розвиток інтелектуального рівня, можливість отримання необхідної інформації, самовираження тощо. А також звернули увагу і на той негативний впив, який можуть зробити мас-медіа. Тому червоною ниткою бесіди було питання захисту себе від маніпуляцій свідомістю та виконання правил інтернет безпеки.

І як завжди захід закінчився вправами  для поліпшення настрою та релаксацією.

 

27 лютого 2024 року  у кімнаті безпечного  простору  відбулася зустріч   першокласників КЗ «Дергачівський ліцей №1 імені Данила Бакуменка   (кл.керівник Губка В.В.) з шкільним психологом Філіпович Н.М.

      Під час інтерактивного заняття «У країні міцного здоров’я» діти дізналися як піклуватись про своє здоров’я, чому так важливо не ображати один одного, проявляти співчуття, управляти гнівом та бути уважними один до одного. Вправа «Лялька» та притча Цвяхи допомогли розібратись дітям про те, як стримувати свої негативні почуття, що з ними робити, і як впоратись з гнівом. І як завжди вправи на саморегуляцію, покращення настрою, на розвиток впевненості у собі та чарівний світ малювання. Дітям було цікаво та корисно.

21 лютого 2024 року в 5б класі (кл.керівник Бало С.О.) КЗ «Дергачівський ліцей № 1 імені Данила Бакуменка»   практичним психологом закладу Філіпович Н.М. був проведений онлайн захід «Як захистити себе від шкідливого медіавпливу». Діти жваво обговорювали в чому саме полягає   негативний вплив мас-медіа, чому може бути спотворена інформація та як захистити себе від маніпуляцій та інтернет-залежності. Тому головний висновок проведеного заходу - це дотримання правил інтернет-безпеки. І як завжди були вправи на зняття емоційної напруги  та самоствердження. Бо найбільша цінність – бути значущим, бути собою.

      01 лютого 2024 року в КЗ «Дергачівський ліцей № 1 імені Данила Бакуменка» відбулась онлайн зустріч практичного психолога Філіпович Н.М.  з ліцеїстами 7а класу (кл.керівник Добрунова М.С.). Тема заходу «Внутрішня привабливість».

            Під час спілкування  учні обговорили ті чинники, які впливають на внутрішню привабливість, робили вправи для зняття напруги та розглядали ті особливості, які зроблять будь яку людину привабливою. А ще говорили про те, чому кожна людина унікальна та приваблива по-своєму. І як завжди вправи на релаксацію, занурення в світ музики та арт- терапії.

     21 грудня 2023 року в 6б- класі (кл.керівник Кісіль Н.С.) КЗ «Дергачівський ліцей №1 імені Данила Бакуменка»   практичним психологом закладу Філіпович Н.М. був проведений онлайн захід на тему: «Найцінніший скарб – це здоров’я».

            Здоров’я – це важлива складова нашого життя, якщо вона буде порушена, то ми не зможемо отримувати насолоду від життя. Здоров’я треба берегти та піклуватись про нього. Як саме треба берегти здоров’я, які  чинники на нього впливають – це було предметом жвавої дискусії ліцеїстів. А ще діти говорили як позитивні емоції впливають на наше здоров’я, як важливо уміти управляти власними почуттями та бути господарями власного здоров’я, а значить успішного життя. Діти виконали вправи для покращення свого емоційного стану, для зняття напруги та малювали щасливі хвилинки свого життя, ділячись радісними переживаннями з всіма нами.

 

      21 грудня 2023 р. для учнів 10 класу КЗ "Дергачівський ліцей №1 ім. Данила Бакуменка" відбулася зустріч у безпечному просторі з класним керівником Мокринською О.П. та практичним психологом закладу Філіпович Н.М. у вигляді квесту "Здоровий спосіб життя - запорука успіху".

Учні складали піраміду, розгадували ребуси, головоломки, демонстрували емоції, проходили анкетування, виявили чинники, які впливають на здоров'я. Взяли участь у вікторині "Формула здоров'я" та жваво обговорювали, що необхідно робити, щоб залишатися здоровими. Непотрібні над зусилля, а лише прості речі – думати позитивно, харчуватися, спати, не зловживати нікотином, алкоголем, загартовувати організм і регулярно мати помірні фізичні навантаження. Особлива увага була звернена на корисне харчування та були визначені продукти, які необхідні організму.  Мали змогу порухатися - діти виконали вправи для покращення свого емоційного стану та зняття напруги.

           А ще пройшли психогеометричний тест, який допоміг учасникам заходу розібратись в собі та виявити ті риси характеру над якими треба працювати

 Під час живого обговорення школярі отримали відповіді на важливі для них питання щодо емоцій та їх впливу на здоров’я особистості, ознайомились з ефективними методами контролю над емоціями та впевнились, що кожен є неповторним та унікальним. І в цьому найбільша людська цінність. Це й же висновок підтвердив вибір ними метафоричних асоціативних карт. Учні визначили, що зустріч була дуже цікавою і корисною.

15 грудня 2023 року в  КЗ «Дергачівський ліцей №1 імені Данила Бакуменка» в 9а (кл.керівник Єрмолович О.М.) та 9-б  класі (кл.керівник Юрченко С.О.) практичним психологом ліцею Філіпович Н.М. був проведений онлайн-захід «Вчимося захищати себе від насильства».

            Ліцеїсти відповідно до Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству» ознайомились з поняттям що є насильство, його видами та шляхами  запобігання. Діти визначились, яких необхідно вжити заходів, щоб не стати жертвою насилля, як треба поводитись, якщо опинились в складній ситуації. Був вироблений алгоритм дій на випадок ситуації, яка може стати загрозливою для здоров’я та життя. Зміст заходу був корисний і на часі.

     14 грудня 2023 року в 2 класі (кл.керівник Гринишак Я.М.) КЗ «Дергачівський ліцей №1 імені Данила Бакуменка»   практичним психологом закладу Філіпович Н.М. був проведений онлайн захід «Я, агресія чи злість».

 Як відомо, уміння керувати емоціями дають можливість людині будувати своє життя більш успішним та щасливим. Діти, які можуть впоратися зі своїми емоціями, краще навчаються і легше досягають позитивних результатів. Тому під час заходу ліцеїсти отримали знання, як керувати власними почуттями, опановувати себе в хвилини розпачу і змінювати свій емоційний стан. Познайомились з повчальними притчами «Погані слова» та «Мудрий самурай», з задоволенням виконали вправи на зняття напруги. А на завершення створили країну почуттів, намалювавши  емоції у власних домівках. Хай щастить нашим дітям і світ завжди повертається до них любов’ю та миром!.

     06 грудня 2023 року в КЗ «Дергачівський ліцей № 1 імені Данила Бакуменка» відбулась онлайн зустріч практичного психолога Філіпович Н.М.  з ліцеїстами 8а класу (кл.керівник Андрющенко А.Р.). Тема заходу «Для чого потрібно вести здоровий спосіб життя?».

            Під час бесіди учні обговорили ті чинники, які впливають на здоров’я, робили вправи для зняття напруги та вчились керувати своїми емоціями. А ще зрозуміли чому важливо піклуватись по своє здоров’я та чому необхідно відноситись до себе з повагою та любов’ю. І як завжди – ар терапія, діти занурились в стан релаксації, натхненно  малюючи  свою подорож  морем.

КЗ,,Дергачівський ліцей # 1імені Данила Бакуменка"

Сьогодні 23 листопада 2023 року в кімнаті безпечного простору відбулась зустріч практичного психолога школи Філіпович Н.М. з учнями 11-х класів. Тема заходу «Чому важливо дбати про ментальне здоров’я?».  Ліцеїсти жваво обговорювали про чинники, які впливають на стан здоров’я, наскільки важливо керувати своїми емоціями, позитивно оцінювати себе, розв’язувати власні проблеми. А також говорили про величезні можливості, які є в людини, щоб мати гарний фізичний стан. Зробили практики, за допомогою яких можна вплинути на свій емоційний стан та вправу на релаксацію. І на завершення були обійми, один із небагатьох простих, але дієвих способів показати, що ми  реально цінуємо і любимо один одного.

20 листопада 2023 року в 5а класі (кл.керівник Урсу С.О.) КЗ «Дергачівський ліцей №1 імені Данила Бакуменка»   практичним психологом закладу Філіпович Н.М. був проведений онлайн захід «Найцінніший скарб – це здоров’я». Як уберегти здоров’я від викликів сучасного життя? Ці питання визвали шалений відклик емоцій. Ліцеїсти говорили про шкоду шкідливих звичок та  цінність фізичних вправ, занять спортом чи просто прогулянок на природі. Обговорили питання збалансованого харчування, та роль його в нашому житті. Та найвищим значенням був обмін власним досвідом впливу на наші емоції , коли у нас поганий настрій, смуток, якесь розчарування чи труднощі і  нам недобре.  Діти з задоволенням виконали вправами «Сокира» та «Стирання інформації», які допомагають змінювати емоційний стан. А також звернули увагу на ті речі, які є фактично ліками, але їх не має в аптеці та вони є цілющими засобами для підтримки здоров’я.

«Найцінніший скарб – це  здоров’я» - це тема онлайн заходу, який був проведений практичним психологом Філіпович Н.М. з учнями  5б класу (кл.керівник – Бало С.О. та 7а класу  (кл.керівник Добрунова М.С.), КЗ «Дергачівський ліцей №1 імені Данила Бакуменка». Діти говорили про те, як мати гарне здоров’я, які чинники впливають  і як саме вони можуть піклуватись про своє здоров’я, дискутували з приводу причин, які можуть погіршити стан фізичного здоров’я, навчались технікам, які допомагають керувати своїм емоційним станом. І звісно малювали радісні хвилини свого життя.

Згідно з визначенням ВСЕСВІТНЬОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ, ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.

Саме про ментальне здоров’я йшла мова на зустрічі учнів 7-х класів КЗ Дергачівський ліцей №1 імені Данила Бакуменка (7-а клас – кл.керівник Добрунова М.С., 7- б клас – кл.керіник Винограденко К.В.). Діти жваво обговорили про те, яким чином потрібно турбуватись про власне здоров’я, як можна вплинути на емоційний стан, щоб покращити його, робили вправи на зняття емоційної напруги та вчилися методам протистояння життєвим негараздам. Опанувавши техніки релаксації, ліцеїсти з захватом взялись до малювання. Бо арт-терапія – це творча діяльність, це можливість знайти внутрішній ресурс, який допоможе в вирішенні певної проблеми. І тільки ми самі можемо вплинути на стан свого ментального здоров’я.  В кінці заняття діти з метою підвищення своєї самооцінки гуртом прочитали Декларацію самоцінності (за Вірджинією Сатир). Це текст, який варто повторювати собі в моменти зневіри, поганого настрою чи смутку.

 

Чергові зустрічі практичного психолога школи Філіпович Н.М. в форматі он лайн були проведені в КЗ «Дергачівський ліцей № 1 ім. Данила Бакуменка» 04.05.2023р. з учнями 10-Б (кл.керівник Груздєва О.С.),   09.05.2023р. з учнями  11 (кл.керівник Варенко С.О.), 12.05.2023р. з учнями 10-А (кл.керівник Литвин Л.І.)

Десятикласники пройшли психогеометричний тест, метою якого є дослідження особистості для визначити домінуючих рис характеру чи особливостей поведінки, що дуже важливо при виборі професії, познайомилися з притчею, яка поясняє саме чому потрібні знання, при опануванні певної професії. В одинадцятому класі темою обговорення була торгівля людьми.  Ліцеїсти жваво обговорювали питання саме чому і досі в світі існує це ганебне явище, що спонукає людей ризикувати своїм життям, попадаючи в рабство, які бувають види торгівлі людьми та яка існує за це відповідальність. А також на що потрібно звертати увагу при виїзді для працевлаштування за кордоном. Зустріч була дуже корисною і змістовною.

 

 

 

 

 

 

Для чого потрібно навчатись в школі? Як переборювати нудьгу та невдачі? Це тема чергової  он лайн зустрічі 3.04.2023 р. першокласників (кл.керівник Гринишак Я.М.)   з практичним психологом Філіпович Н.М. в КЗ  "Дергачівський ліцей №1 імені Данила Бакуменка.

     Діти занурились в чарівний світ казки про мудре кошеня Максика, яке дуже хотіло стати розумним і, не зважаючи на труднощі, вперто йшло до країни Знань. Обговорили як треба долати труднощі в навчанні, виконали терапевтичні вправи для зняття напруження та дарували посмішки один одному.

            І як завжди арттерапія! Малюнки – це неперевершений світ дитячої мудрості та наполегливості. 

     Для чого потрібно навчитись керувати своїми думками? Як думки допомагають впливати на стан людини та яка їх роль при зіткненні з тривожними ситуаціями? Саме про це була мова на он лайн зустрічі  з практичним психологом Філіпович Н.М. в КЗ  "Дергачівський ліцей №1 імені Данила Бакуменка  24.03.2023 р. з учнями 11 класу (кл.керівник Варенко  С.О.).  

     Під час зустрічі ліцеїсти говорили про те, яким повинен бути спосіб життя для того, щоб організм міг відновлюватися і легко справлявся з новими перешкодами та труднощами, шукали ресурси, які допомагають вирішувати проблеми, виконували вправи на розслаблення, знайомилися с методиками керування негативними думками та емоціями. Бо дуже важливо самостійно турбуватись про себе, своє здоровя та своє майбутнє. І тоді, навіть якщо людина слабка, вона стане сильною, досвідченішою, мудрішою, .

         І як завжди заняття закінчуються арттерапією. Малюнки ліцеїстів – це проекція майбутніх бажань і заповітних мрій.   Хай щастить вам і збуваються усі надії та сподівання!

 

 

     З 24 лютого 2022 року наше життя кардинально змінилося. Ми живемо потерпаючи від сирен та вибухів, на території держави ідуть бойові дії. Ці кардинальні зміни відізвались неабияким стресом для багатьох дорослих, діти теж чуйно реагують на зміни та поведінку близьких для них людей. Щоб мінімінізувати вплив травмуючих подій на дітей, були проведені чергові заходи практичним психологом Філіпович Н.М. в КЗ  "Дергачівський ліцей 1 імені Данила Бакуменка  14.03.2023 р. з учнями 10-Б класу (кл.керівник Груздєва О.С.) та 17.03.203 р. з учнями 10-А (кл.керівник Литвин Л.І.) 

     На занятті діти вчилися зменшувати напругу та хвилювання під час складних чи травмуючих ситуацій. Виконуючи техніки "Я шпигую за усім зеленим",Трамвай", "Злити негативні думки в трубопровід", "Дихання 4-7-8", вчились переключати увагу на щось корисне та вижливе для них "тут і тепер". Познайомились з притчею "Кава" про те, як вирішувати проблеми.

            Обов'язковою умовою гарного здоров'я - є можливість гарно проводити час за улюбленими заняттями а також мріяти, фантазувати, жартувати і просто відпочивати. Щоб віднайти ресурс, який як швидка допомога буде миттєво діяти та заспокоювати виконали вправу "Фортеця".

Чергові зустрічі з дітьми  були проведені практичним психологом  Філіпович Н.М. в КЗ «Дергачівський ліцей  №  1 імені Данила Бакуменка» 28.02.2023р. з учнями  8-Б (кл.керівник Юрченко С.О.), 01.03.2023р. з учнями 8-А (кл.керівник Єрмолович О.М.) та 03.03.2023р. з учнями 3-А (кл.керівник Козлова Л.І.). Найцінніше, що ми маємо – це наші діти. Їх життя та  їх здоровя залежать саме від нас дорослих. І тому проводячи роботу з дітьми важливо розуміти, що дитяче сприйняття світу -  це відображення його очима  дорослих. Бо те, як ми реагуємо на труднощі життя, формує емоційний стан наших дітей. Дітям дуже шкідливо перебувати в стані безпорадності та розгубленості. І тому основним із завдань дорослих є навчити дітей  при виникненні складних ситуацій своєчасно стабілізувати емоційний стан. Під час проведення заходів діти вчилися керувати своїм почуттями, досліджували причини виникнення проблем та способи їх вирішення, зрештою вміти просто розслабитись і отримувати задоволення від життя!

 

В умовах війни діти часто зазнають травматичного досвіду та потребують підтримки від дорослих або психологів.

         Але дитячий травматичний стрес не завжди проявляється явно, інколи зміни в поведінці можуть відбуватись впродовж тижнів, місяців та навіть років. Щоб максимально уберегти дітей від впливу негативних факторів, страхів, розгубленості і втрати звичного життя були проведені чергові зустрічі практичного психолога школи Філіпович Н.М. в КЗ «Дергачівський ліцей  №  1 імені Данила Бакуменка» 21.02.2023р. з учнями  7-Б (кл.керівник Головко О.О.), 22.02.2023р. з учнями 4-Б (кл.керівник Винограденко К.В.) та з учнями 7-А (кл.керівник Андрющенко А.Р.), 24.02.2023р. з учнями  6-Б (кл.керівник Винограденко К.Б). Головне завдання заходу – навчити дітей відновлювати сили після певних труднощів, любити життя, незважаючи на виникнення проблем чи складних ситуацій. Діти з задоволенням розпрощались з накопленим негативом, скидаючи в уявну прірву мішок зі своїми проблемами, образами, заздрощами, важкими ситуаціями. Робили спеціальні рухові вправи, які підвищують стійкість до стресів, синхронізують роботу півкуль, покращують розумову діяльність, сприяють поліпшенню пам'яті та уваги. І звичайно була повчальні притча та дослідження, що підказували дітям, як потрібно вибирати поведінку, яка не буде провокувати непередбачувані негативні наслідки. В кінці занять діти познайомились з Декларацією самоцінності, яка допомагає прийняти себе та поважати такими як є. Дуже важливо присвячувати час тому, щоб заглянути всередину себе, заглибитись і усвідомити себе у всіх подробицях, нюансах, думках, діях і переживаннях. Побути з самим собою, поговорити і прислухатися до відповідей, що йдуть зсередини.

А потім розслаблення, розмова про  мрії та бажання. 

 

 

 

       З 24 лютого життя кожного українця кардинально змінилося. Для багатьох бомбосховища стали другим будинком, сирени – звичним явищем, а бойові дії – жорстокою реальністю.  Такі кардинальні зміни стали неабияким стресом для багатьох дорослих,та ще більше від цих явищ страждають діти. Війна накладає серйозний відбиток на психіку дитини. Тому батьки та оточення, в якому перебувають діти, повинні подбати про ментальне здоров’я своїх дітей.

         Саме з метою допомогти дітям зберегти їх психічне здоров’є, любов до життя та здоровий оптимізм були проведені чергові зустрічі практичного психолога школи Філіпович Н.М. 14.02.2023р. з учнями 5-Б (кл.керівник Кісіль Н.С.), та  17.02.2023р. з учнями  6-А (кл.керівник Добрунова М.С.) в КЗ «Дергачівський ліцей № 1 імені Данила Бакуменка». Діти розповідали про свої труднощі, проблеми, страхи та вчилися їх вирішувати, щоб можна було залишити складні ситуації далеко позаду та йти вперед, ставши більш успішними, розумнішими та кращими. Також було проведено цікаве дослідження, під час якого діти зрозуміли чому саме не треба носити в собі образи та заздрощі і як саме погані емоції впливають на здоров’я. Притча про розбиту склянку змусила дітей задуматись чому так важливо не просити вибачення, а саме не ображати людину. А ще отримали рекомендації як зменшити негативні емоції та напруження, потрапивши в складну ситуацію.

     І як завжди діти робили вправи з релаксації, мріяли, фантазували, малювали. 

Сучасне життя вимагає нових якостей від людей. І сьогодні першочергове завдання - бути стресостійкими, тобто вміючими долати перешкоди. Виховання цієї якості - це складний процес подолання труднощів, протиріч та розвитку особистісних якостей, творчого потенціалу, саморегуляції,  умінню жити повноцінним життям.

          Саме темі життєстійкості, стресостійкості були присвячені чергові зустрічі практичного психолога школи Філіпович Н.М. 06.02.2023р. з учнями 4-А (кл.керівник Губка В.В.), та  09.02.2023р. з учнями  3-Б (кл.керівник Козловцева А.І.) в КЗ «Дергачівський ліцей № 1 імені Данила Бакуменка».  Як навчитись проходити через випробування з мінімальними втратами фізичного та психічного здоровя? Цьому питанню найбільше приділялось уваги. Діти вчилися виконувати вправу на релаксацію, шукати ресурси, які допоможуть не розгубитись, не впадати у відчай, визнавши свої проблеми. Говорили про те, як їх треба вирішувати, вчились керувати емоціями, посміхались, фантазували та уявляли, малюючи чарівний острів в океані. А ще, провели дослідження і дізнались, що проблема якщо її пережити і забути, вас відпустить та якщо кожного разу вертатись і переживати її  можна не тільки погіршити свій стан, а й захворіти.  А також  познайомились  з повчальною притчею, яка вчить перетворювати негативні ситуації в позитивний досвід. бути мудрими. На завершення віртуальні обійми та «фантастична подорож» на острів здійснення мрій. Діти занурились в чарівний світ фантазії та мрій, виконуючи малюнок. 

 

 

Життя ніколи не стоїть на місці. Воно стрімко біжить, летить, поспішає вперед. На довгому життєвому  шляху, навіть якщо це період дитинства, завжди стоять якісь перешкоди, складності, пов’язані як зі становленням особистості дитини, так і не залежно від неї – це можуть бути як соціального так і глобального характеру події, катастрофи, нещастя, хвороби. Психологічна резильєнтність- це здатність людини впоратися зі складними життєвими подіями та відновлюватися після труднощів чи стресу.  Саме тому  навіть у період невизначеності та раптових змін дитина так само як і доросла людина, може стійко вийти з досить складного становища, якщо батьки, педагоги та оточення будуть виховувати в особистості якості життєстійкості. Що потрібно для того, щоб травмуючи події не нанесли значну шкоду здоров ю? Як правило, я рекомендую дітям та їх батькам  виховувати певні якості особистості – це впевненість в своїх силах, уміння взаємодіяти в колективі, вчитися керувати емоційним станом, бути відповідальним, не ставити надто високих вимог до себе, мати час на відпочинок, мати  підтримку родини та друзів, приділяти увагу фізичному здоровю, мати позитивне  мислення.

 

     І саме тому 30.01.2023р. в 2б (кл.керівник Щербаченко Л.О.), 02.02.2023р. в 1 класі (кл.керівник Гринишак Я.М). та 2а (кл.керівник Островерх Н.С.) в КЗ «Дергачівський ліцей № 1 імені Данила Бакуменка»  були проведені зустрічі з практичним  психологом ліцею  Філіпович Н.М. та проведені інтерактивні   заняття он лайн з метою напрацювання дітьми у себе психологічної пружності, уміння справлятися з важкими ситуаціями, наповнення особистими ресурсами. Тому діти виконували релаксацію, скидаючи фізичне та нервове напруження. Визнавали свої проблеми та говорили про те, як їх можна вирішувати, вчились керувати емоціями, посміхались, фантазували та уявляли, малюючи, чарівний острів в океані. А ще обговорювали неймовірно повчальну притчу про віслюка, яка говорить що можливо у вашому житті було багато всяких прикростей і негараздів, і в майбутньому, життя посилатиме вам усе нові випробовування. І кожного разу, коли на вас впаде чергова грудка землі, пам’ятайте, що ви можете струсити її і саме дякуючи цьому, піднятися трохи вище. Таким чином, ви поступово зможете вибратися з найтяжчої ситуації у вашому житті.

 Кожна проблема – це камінь, що життя кидає у вас, але ступаючи по цим камінням, ви зможете перейти бурхливий потік.

   

 

 

25 січня 2023 року з 5-А (кл.керівник Жовтобрюх С.М.) Комунального закладу «Дергачівський ліцей номер 1 імені Данила Бакуменка» практичним психологом Філіпович Н.М. в режимі он лайн був проведений захід, з метою набуття дітьми життєстійкості, навичок саморегуляції своїх почуттів, набрання ресурсу та пружності, щоб справлятися з важкими ситуаціями.

Якою б не була жорстока дійсність, та навряд чи варто полишати дітей радощів емоційного спілкування, отримання задоволення від зараз і тепер, мрій від майбутнього і простого захопленням своїм хобі!!! А тому на он лайн зустрічі було все – вправи для зняття напруги, обговорення ситуацій виходу із негативного стану, уміння за будь-яких обставин залишатись собою, маючи власну думку, мріяти незважаючи ні на що і крокувати до здійснення мрій. А на завершення – релакс, творчий малюнок, в якому включається в одне ціле уява, мистецтво і мрії. Здійснення мрій вам дорогі п”ятикласники! Малюнки з зображенням чарівного ельфа на світлинах.Возможно, это изображение 10 человек и текст

 

13 січня 2023 року з 6-А класом Комунального закладу «Дергачівський ліцей номер 1 імені Данила Бакуменка»(кл.керівник Добрунова М.С.) практичним психологом ліцею Філіпович Н.М. в режимі он лайн був проведений черговий захід на тему «Як думки впливають на наше життя». Слова – це цеглини із яких будується наше життя. Якщо не думати позитивно про своє навчання, здоров'я, майбутнє, і не пов'язувати свої думки з позитивними діями, то неможливо досягти успіху та бути щасливим. Тому діти міркували та приймали участь в експерименті, який показав як наші думки впливають на те, що ми помічаємо і знаходимо. А також діти виконали вправу для зняття напруги – «Зігріємо метелика» та розвивали уяву, виконуючи малюнок за заданими параметрами. Такі вправи розвивають гарні думки та поліпшують настрій.

 

 

13 грудня 2022 року в першому «А» класі КЗ «Дергачівський ліцей № 1 імені Данила Бакуменка»( Я.М. Гринишак, класний керівник ) практичний психолог ліцею Філіпович Н.М. провела з дітьми інтерактивні заняття он лайн, на яких діти вчились контролювати свої емоції та почуття, керувати ними та бути уважними один до одного. Для покращення настрою та знаття напруги діти виконали фізичні вправи. А потім мріяли! Мріяли, щоб надати можливість в майбутньому збуватись цим мріям. З особливим інтересом діти прослухали притчу «Щастя» та висловили свої думки про те, до кого найчастіше приходить щастя. А потім була творча робота, направлена на розвиток пам’яті, уваги та уяви. І ось уже ми в захопленні від будиночка чарівника!

 

10 листопада 2022 рік. Які б не були випробування, що нам надає війна та здолати наш український народ не можливо. Здається школа і уроки он лайн не є відмінним рішенням для навчання. Але навряд чи можна не помічати і певні переваги таких занять. Бо коли дитина наодинці з вчителем, то її ніхто не відволікає, в тиші їй краще зосередитись і час відведений на навчання використовується більш продуктивно. Та і батьки вимушені частіше звертати увагу на те, як дитина освоює матеріал і звісно частіше спілкуються з педагогами. Сьогодні у мене був урок он лайн з дитиною з особливою потребою Старець Кірілом. І не зважаючи на те, що я психолог і здається як можна он лайн проводити навчання, заняття пройшли інтенсивно, з великим зацікавленням і старанною працею з боку Кіріла. Окрема шана мамі Марії, яка заохочує і допомагає сину в навчанн

4 листопада 2022 року з 6-А класом Комунального закладу «Дергачівський ліцей номер 1 імені Данила Бакуменка» практичним психологом в режимі он-лайн був проведений черговий захід, з метою набуття дітьми навичок саморегуляції своїх почуттів, зниження порогу почуття дискомфорту, які на раз в умовах війни відчувають і діти і дорослі.

Правильно регулювати і координувати власні почуття, думки й емоції - це крок до розуміння, як саме навчитися керувати емоціями. Якщо самопізнання дозволяє розуміти та інтерпретувати емоції, то самоконтроль допомогає правильно їх використовувати, координує їх роботу для досягнення позитивного результату.

Щоб розвинути самоконтроль, ми повинні не тільки розуміти, що думаємо і відчуваємо одночасно, але й уміти це зіставляти і правильно використовувати, адже ми відчуваємо величезну гаму емоцій щодня. Важливо, щоб наші емоційні сплески не траплялися дуже часто, особливо в провокаційних повторюваних ситуаціях, необхідно вміти їх придушувати. Основне тут завдання: вчасно зрозуміти появу негативної емоції, визнати її, інтерпретувати причину, а потім відразу ж подумати, наскільки вона доречна в даній ситуації. І саме тому, діти активно працювали, пригадуючи всі ті ресурси, які вони можуть використати, щоб покращити при нагоді свій емоційний стан. Робили вправи, які впливають на емоційний стан та покращують настрій і почуття. Мріяли про майбутні подорожі,

свої можливості, які зроблять кращим їх життя. Складали плани, як будуть крокувати і досягати своїх цілей А які були обличчя у дітей, коли вони розповідали про подарунки які вони дарували іншим людям, про ті почуття, які відчуваєш, роблячи іншим приємності!!! І як завжди в кінці занять арт-терапія, яка не просто зцілює, але й вдосконалює та розвиває дитячі можливості. Коли діти бачать мету і кроки для її здійснення - тоді життя стає кращим, повнішим та щасливішим

 

Кожна людина проживає безліч почуттів: гарних, радісних і не дуже. Що дають нам наші почуття, як ми їх пізнаємо, для чого вони і як вони на нас впливають? Саме на цю тему була проведена 8 грудня 2022 року бесіда та обговорення, цієї теми під час он лайн зустрічі з учнями 2б класу та шкільним психологом в КЗ «Дергачівський ліцей № 1 імені Данила Бакуменка». Діти залюбки поділились радісними моментами зі свого життя і зрозуміли, що для того, щоб впливати на свої емоції тут і зараз можна звертатись до позитивних емоцій в минулому, говорити про них, малювати ці щасливі події. Це дасть наснаги та сил переборювати перешкоди. А ще діти прослухали притчу про Щастя, зрозуміли, що щастя приходить до того, хто дбає про інших. І як завжди в кінці занять – арттерапія, всі з захопленням малювали те, що нагадувало їм почуття радості та задоволення!

 

18 лютого 2022 року в 5а-му класі Комунального Закладу Дергачівський ліцей №1 ім.Данила Бакуменко кл.керівником Зозуля Оксаною Віталіївною та психологом ліцею Філіпович Наталією Миколаївною був проведений інтерактивний захід під назвою «Толерантне ставлення до людей з обмеженими можливостями».

Інвалідність  за визначенням ВОЗ -  це будь-яке обмеження або відсутність (внаслідок порушення) здатності виконувати діяльність у порядку  або в межах, що вважаються нормальними для людини. Близько 15% населення земної кулі мають деяку форму інвалідності  і тільки близько 5%  мають вроджену інвалідність. Кожен з нас може втрати здоров’я внаслідок нещасного випадку, хвороби або старіння. Таким чином, інвалідність є частиною людського існування і тому толерантне ставлення до цих людей має таке важливе значення для нас усіх.

Тому заходи почалися з вправи «Сліпий і поводир». Діти з захопленням спробували бути в якості людини, яка наосліп відшукувала предмети та поводирями, щоб розуміти, як це воно - допомагати людині з інвалідністю. Також придумували ігри, які можна використати, для спілкування з тими дітьми, які позбавлені можливості рухатися. І це чудово, що наші діти креативні та уміють співчувати і бути гарними друзями! Також  діти отримали інформацію про  відомих людей, які незважаючи на тяжкі недуги, що позбавили їх можливості рухатися, досягли великих та значущих успіхів у житті. Прикладом великої мужності серед цих людей є 32-й Президент США Франклін Рузвельт, який хоча і був прикований до інвалідного візка, обирався більш ніж на два терміни президентом і ця держава стала наймогутнішою саме за його президентство. А яке захоплення визвав відеоролик про пастора та мотиваційного тренера з Австралії Ніка Вуйчича, практично людини легенди, який не маючи рук та ніг живе повноцінним життям, має сім’ю, дітей, роботу та займається улюбленою справою, яка надихає людей в скрутному становищі до перемог над собою та нових звершень у житті!

Дуже цікавою для дітей була інформація про міжнародні «ІГРИ НЕСКОРЕНИХ», в яких приймають участь  військові з усього світу, які отримали інвалідність в наслідок участі в зонах бойових дій. Діти дізнались про кращих представників України, учасників збірної, які здобули призові місця на ІГРАХ НЕСКОРЕНИХ в Сіднеї (2018р.), незважаючи на інвалідність, за що Указом Президента України від 22 січня 2022 року були нагороджені орденами «За заслуги»  111  ступеня. Це наші українці -  Гавриленко ОЛЕКСАНДР, Ільницький Сергій, Король Володимимр, Оксентюк Богдан, Фіщук Денис, Шинкарюк Віктор.

Дуже уважно спостерігали діти за подіями у відеоролику «Білет без місця», їх здивувала байдужість з боку пасажирів вагону та вразила чуйність до людини похилого віку, бо вона була проявлена дівчиною-інвалідом, так як  справжнє добро - це тоді, коли ти готовий віддати те, в чому сам найбільше потребуєш. Діти зрозуміли, що допомагаючи та проявляючи співчуття, вони стають духовно багатшими та  більш моральнішими.

 Такий же зворушливий був і відеоролик «Подарунок», завдяки якому діти зрозуміли, що при будь-яких обставинах життя є прекрасним, його треба цінувати,  йому треба радіти і отримувати від нього задоволення.

 Захід закінчився доброзичливими побажаннями дітей тим людям, які потребують особливої уваги. Діти зрозуміли, що толерантність – це готовність приймати інших такими, якими вони є і взаємодіяти з ними потрібно на засадах згоди і порозуміння.

 21  січня 2022 року в 11 класі  КЗ Дергачівський ліцей №1 ім.Данила Бакуменка психологом ліцею   Філіпович Н.М. була проведена бесіда з елементами тренінгу на тему: «Мистецтво зосередження та релаксу».  Ліцеїсти навчались управляти своїм психофізичним станом, вивчали методики саморегуляції. Як справитись зі своїм психічним станом під час емоційного збудження, як себе підготовити до ЗНО та тих критичних ситуацій, які можуть виникнути в житті? Саме для вирішення цих проблем були проведені заняття, які пройшли змістовно та були вельми корисними.

     21 січня 2022 року в 3б класі була проведена бесіда: «Повага до людей, до себе. Унікальність людини». Діти з задоволенням обговорювали те, як треба стависічнятись до людей старших віком, до вчителів та батьків. Про те, що кожна людина неповторна і в цьому її унікальність і саме тому вона заслуговує на повагу.

20 січня 2022 – 5а клас. Тренінг:»Як виявляти повагу до людей, поважай себе та інших. Унікальність людини». Діти розповідали як треба виявляти повагу до людей. Розповідали про значення в життя людини поваги, доброти, милосердя. Мова йшла і про цінність і неповторність людини. Вправа «Цікаве ім’я» дала можливість ознайомитись із значенням свого імені та відчути гордість за себе. А виконання завдання «Мій портрет в променях сонця» спонукав дітей до пізнання самих себе з найкращої точки зору і розуміння цінності людини як особистості і необхідності шанувати один одного.

     

 

            23 грудня психологічною службою КЗ Дергачівський ліцей № 1 ім. Д.Бакуменка був проведений тренінг на тему «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе» (за методиками МОН України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», громадської організації «ЛаСтрада-Україна», Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) з ліцеїстами 5 а класу. В процесі проведення тренінгу діти вчилися запобігати конфліктів, уникати образ, мирно розв’язувати конфлікти, тактовно обстоювати свою думку, дискутувати за допомогою аргументів.

            Діти проробляли різні види конфліктів, вчились на практиці їх вирішувати. Тренінг пройшов змістовно з великою зацікавленістю. 

 

 

         

 

 

 

          

            

 

        

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень