A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад "Дергачівський ліцей №1 імені Данила Бакуменка"
Дергачівської міської ради Харківської Області

Діяльність психологічної служби в закладі

   

18 лютого 2022 року в 5а-му класі Комунального Закладу Дергачівський ліцей №1 ім.Данила Бакуменко кл.керівником Зозуля Оксаною Віталіївною та психологом ліцею Філіпович Наталією Миколаївною був проведений інтерактивний захід під назвою «Толерантне ставлення до людей з обмеженими можливостями».

Інвалідність  за визначенням ВОЗ -  це будь-яке обмеження або відсутність (внаслідок порушення) здатності виконувати діяльність у порядку  або в межах, що вважаються нормальними для людини. Близько 15% населення земної кулі мають деяку форму інвалідності  і тільки близько 5%  мають вроджену інвалідність. Кожен з нас може втрати здоров’я внаслідок нещасного випадку, хвороби або старіння. Таким чином, інвалідність є частиною людського існування і тому толерантне ставлення до цих людей має таке важливе значення для нас усіх.

Тому заходи почалися з вправи «Сліпий і поводир». Діти з захопленням спробували бути в якості людини, яка наосліп відшукувала предмети та поводирями, щоб розуміти, як це воно - допомагати людині з інвалідністю. Також придумували ігри, які можна використати, для спілкування з тими дітьми, які позбавлені можливості рухатися. І це чудово, що наші діти креативні та уміють співчувати і бути гарними друзями! Також  діти отримали інформацію про  відомих людей, які незважаючи на тяжкі недуги, що позбавили їх можливості рухатися, досягли великих та значущих успіхів у житті. Прикладом великої мужності серед цих людей є 32-й Президент США Франклін Рузвельт, який хоча і був прикований до інвалідного візка, обирався більш ніж на два терміни президентом і ця держава стала наймогутнішою саме за його президентство. А яке захоплення визвав відеоролик про пастора та мотиваційного тренера з Австралії Ніка Вуйчича, практично людини легенди, який не маючи рук та ніг живе повноцінним життям, має сім’ю, дітей, роботу та займається улюбленою справою, яка надихає людей в скрутному становищі до перемог над собою та нових звершень у житті!

Дуже цікавою для дітей була інформація про міжнародні «ІГРИ НЕСКОРЕНИХ», в яких приймають участь  військові з усього світу, які отримали інвалідність в наслідок участі в зонах бойових дій. Діти дізнались про кращих представників України, учасників збірної, які здобули призові місця на ІГРАХ НЕСКОРЕНИХ в Сіднеї (2018р.), незважаючи на інвалідність, за що Указом Президента України від 22 січня 2022 року були нагороджені орденами «За заслуги»  111  ступеня. Це наші українці -  Гавриленко ОЛЕКСАНДР, Ільницький Сергій, Король Володимимр, Оксентюк Богдан, Фіщук Денис, Шинкарюк Віктор.

Дуже уважно спостерігали діти за подіями у відеоролику «Білет без місця», їх здивувала байдужість з боку пасажирів вагону та вразила чуйність до людини похилого віку, бо вона була проявлена дівчиною-інвалідом, так як  справжнє добро - це тоді, коли ти готовий віддати те, в чому сам найбільше потребуєш. Діти зрозуміли, що допомагаючи та проявляючи співчуття, вони стають духовно багатшими та  більш моральнішими.

 Такий же зворушливий був і відеоролик «Подарунок», завдяки якому діти зрозуміли, що при будь-яких обставинах життя є прекрасним, його треба цінувати,  йому треба радіти і отримувати від нього задоволення.

 Захід закінчився доброзичливими побажаннями дітей тим людям, які потребують особливої уваги. Діти зрозуміли, що толерантність – це готовність приймати інших такими, якими вони є і взаємодіяти з ними потрібно на засадах згоди і порозуміння.

 21  січня 2022 року в 11 класі  КЗ Дергачівський ліцей №1 ім.Данила Бакуменка психологом ліцею   Філіпович Н.М. була проведена бесіда з елементами тренінгу на тему: «Мистецтво зосередження та релаксу».  Ліцеїсти навчались управляти своїм психофізичним станом, вивчали методики саморегуляції. Як справитись зі своїм психічним станом під час емоційного збудження, як себе підготовити до ЗНО та тих критичних ситуацій, які можуть виникнути в житті? Саме для вирішення цих проблем були проведені заняття, які пройшли змістовно та були вельми корисними.

     21 січня 2022 року в 3б класі була проведена бесіда: «Повага до людей, до себе. Унікальність людини». Діти з задоволенням обговорювали те, як треба стависічнятись до людей старших віком, до вчителів та батьків. Про те, що кожна людина неповторна і в цьому її унікальність і саме тому вона заслуговує на повагу.

20 січня 2022 – 5а клас. Тренінг:»Як виявляти повагу до людей, поважай себе та інших. Унікальність людини». Діти розповідали як треба виявляти повагу до людей. Розповідали про значення в життя людини поваги, доброти, милосердя. Мова йшла і про цінність і неповторність людини. Вправа «Цікаве ім’я» дала можливість ознайомитись із значенням свого імені та відчути гордість за себе. А виконання завдання «Мій портрет в променях сонця» спонукав дітей до пізнання самих себе з найкращої точки зору і розуміння цінності людини як особистості і необхідності шанувати один одного.

     13 січня 2022 року з учнями 5а класу було проведено інтерактивне заняття на тему; »Мирне розв’язання конфліктних ситуацій». Під час проведення заняття учні провели експеримент, який наочно показав як породжуються плітки, що призводять до суперечок. Діти вивчили види поведінки в конфліктах. Детально розібрали причини виникнення конфліктів з однолітками, вчилися їх розв’язувати, вирішуючи суперечки, які інколи виникають у їхньому житті  і прийшли до висновку, що в конфлікті потрібно уміти поступатися та шукати рішення прийнятне для всіх, а свою думку обстоювати тактовно. Інформація, яку отримали діти, допоможе вирішувати суперечливі питання, не ображаючи один одного.

 

            23 грудня психологічною службою КЗ Дергачівський ліцей № 1 ім. Д.Бакуменка був проведений тренінг на тему «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе» (за методиками МОН України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», громадської організації «ЛаСтрада-Україна», Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) з ліцеїстами 5 а класу. В процесі проведення тренінгу діти вчилися запобігати конфліктів, уникати образ, мирно розв’язувати конфлікти, тактовно обстоювати свою думку, дискутувати за допомогою аргументів.

            Діти проробляли різні види конфліктів, вчились на практиці їх вирішувати. Тренінг пройшов змістовно з великою зацікавленістю. 

 

 

            20 грудня з учнями 8 б КЗ Дергачівський ліцей № 1 ім. Бакуменка психологічна служба школи провела  бесіду з елементами тренінгу «Що таке щастя та де воно ховається». Під час бесіди за допомогою учасників було розкрито розуміння поняття щастя, діти зрозуміли, що щастя залежить від самої людини, від її індивідуальності, від її уміння побудувати своє майбутнє, щоб отримати задоволення життям, успіх та радість. 

 

 

 

            20  грудня з учнями 4а КЗ Дергачівський ліцей № 1 ім.Д.Бакуменка  психологічна служба школи провела  заняття з елементами тренінгу.  Основною метою занять було завдання навчити школярів керувати своїм гнівом. Діти вчились керувати емоцією гніву в хвилини роздратування. Вони ділились своїми знаннями, можливостями та напрацюваннями, як вони справляються зі своїми такими непростими емоціями та вчились новим способам управління гнівом.  Діти зрозуміли, що не треба носити за собою свої образи, свій гнів можна завжди приборкати, а непорозуміння врегулювати шляхом переговорів. Заняття закінчились малюванням веселки, символу чудового світу, в якому приємно жити і тих можливостей і звершень, які є попереду.

 

            17 грудня 2021 року психологічною службою КЗ Дергачівський ліцей № 1 ім.Д.Бакуменка були проведені корекційно-розвивальні заняття (методика  К.Фопеля) з дітьми 3б класу. Діти вчились думати, досліджувати, аналізувати, співчувати та керувати своїм гнівом. Заняття пройшли емоційно. Діти з захопленням ділились своїми способами вирішення складних ситуацій, пов’язаних з приборканням емоцій гніву, роздратування, образи, обурення. Найкраще що треба робити – це бути доброзичливими, ввічливими, щирими. Тоді радість і гарний настрій будуть завжди вірними супутниками життя.

 

        У вересні 2021 р. практичним психологом ліцею було проведе тематичне заняття для учнів  восьмих класів, під час яких діти були ознайомленні з визначенням поняття булінгу,  змінами до  Закону «Про освіту» згідно якого булінг визначається як  моральне або фізичне насильство, агресія у будь якій формі або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого  ставлення. Також діти були ознайомлені з адміністративною та кримінальною відповідальністю за вчинення  булінгу у закладах освіти.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора