A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад "Дергачівський ліцей №1 імені Данила Бакуменка"
Дергачівської міської ради Харківської Області

Книжкові виставки


                   Тематична книжкова виставка до Дня Героїв Небесної Сотні

                                                                                    Герої не вмирають.

Просто йдуть
з Майдану — в небо.

     Мар’яна Савка 

 

Щорічно 20 лютого у нашому закладі  проходить  вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Ми схиляємо голову перед  героїзмом людей, які віддали   життя  за незалежне майбутнє рідної України. У бібліотеці закладу була організована книжкова виставка «Україна – територія гідності та свободи», яка є  підтвердженням  непереможності та волелюбності українського народу. Цей захід сприяє поглибленню  знань  про героїчні події на Майдані, розвиває у школярів почуття національної свідомості та громадянської активності.


                                           Тематична книжкова виставка до Дня єднання

 Відповідно до Указу Президента Володимира    Зеленського від 14 лютого 2022 року  у нашій державі   16 лютого  відзначатиметься  День єднання.  До цієї   дати в бібліотеці закладу була організована   книжкова виставка «Об’єднані Україною», на якій   експонувалась  література патріотичного змісту.   Мета виставки  - заклик до єдності українського   народу, формування національної гордості, любові   до  Батьківщини. Єднаймося заради миру!

 

 

 

 

 


   Віртуальна книжкова виставка


Акція "Подаруй бібліотеці книгу"

до Міжнародного дня дарування книг

Наш заклад приєднався до доброчинного руху міжнародної спільноти. 14 лютого у холі  закладу  відбулася презентація книжкової виставки « Добро починається з тебе»»,  приурочена до  Міжнародного дня дарування книг. Підсумовуючи , хочемо відзначити активність учасників освітнього процесу від наймолодших до підлітків. Фонд бібліотеки поповнився   новими  виданнями, серед яких казки, програмні твори  художньої літератури. Добро робити легко! 

 

                      Тематична книжкова виставка до Дня Гідності та Свободи


                 «Народ мій є, народ мій завжди буде,

          Ніхто не перекреслить мій народ!»

                                                         В. Симоненко

21 листопада – знакова дата в історії нашої держави. Цього дня в  Україні відзначається День Гідності та Свободи. Готуючись до цієї дати, в бібліотеці закладу було організовано книжкову виставку «Слава усім, хто свободу відстояв!», яка є документальним підтвердженням  героїзму, непереможності та волелюбності українського народу, сприяє поглибленню  знань  про героїчні події на Майдані, розвиває у школярів почуття національної свідомості та громадянської активності.

 


                                                           Велична, щедра і прекрасна мова, 

Прозора й чиста, як гірська вода, -

То України мова барвінкова!

 Така багата й вічно молода.

              Юлія Косинська

   Щорічно 9 листопада у нашій державі відзначається День української писемності та мови. Готуючись до цієї визначної події, в бібліотеці закладу була організована тематична книжкова виставка « О, рідна мово, як любо ти звучиш!», на якій були представлені видання як художньої, так і довідкової літератури. Мета даної експозиції: донести до молоді усвідомлення  значення рідної мови як основної складової національної культури,  виховати почуття патріотизму , національної гідності.


28 жовтня український народ відзначає 77 річницю визволення від німецьких загарбників. До цієї дати в бібліотеці закладу була організована тематична книжкова виставка «Спасибі вам, солдати Перемоги». Читачам була представлена різножанрова література, яка розкриває героїчні сторінки боротьби українського народу за свою незалежність.


 "Я вірив, що ворог тебе не поборе,
  І ворог тебе не зборов,-
  він ще відповість за гірке твоє горе
  і кров`ю заплатить за кров.
  І слава твоя оживе неодмінно,
І доля розквітне ясна,
Моя Україно,
Жива Україно,
Блакитна моя сторона!"

              Сава Голованівський


Інтегровані бібліотечні уроки «Самостійно попрацюй - результат
відчуй» проведено разом з учителем природознавства
Мокринською О.П. для учнів 5-х класів дав можливість
познайомитись із фондом довідкової літератури, сприяв
формуванню у школярів вміння працювати з енциклопедіями ,
розумінню значення даних видань для культурного становлення
особистості.

 


До уваги школярів закладу була представлена  краєзнавча виставка-спогад «Дергачівщина на ретро-сторінках виданнь «Вісті Дергачівщини». Читачі змогли ознайомитись із матеріалами  періодичних видань за 2003- 2015 роки, в яких висвітлювались  питання як історичного минулого  нашого регіону, так і екологічних проблем довкілля. Проблеми, порушені  на сторінках даного видання, не тільки не втратили своєї актуальності в наш час,  а й набули ще більшої гостроти.


До уваги читачів бібліотеки була представлена книжкова  виставка-реквієм «Жива пам’ять: Бабин Яр»,  приурочена до  80 - річчя трагедії  в Бабиному Яру. Експонувались як документальні, так і художні видання.  Представлені документальні відео та фото докази   звірств нацистів  на окупованих територіях  України та країнах Європи не залишили байдужими школярів.

 


Щороку наш заклад відзначає День вишиванки.  Це свято не є офіційним, але припало до душі українцям: ми не тільки одягаємо вишиванки, але і згадуємо про тих рідних, яких немає з нами, адже в багатьох сім’ях,   як найдорожчу реліквію, бережуть вироби, створені руками  наших предків. 20 травня у фойє закладу була відкрита виставка-експозиція « Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі», на якій були представлені  роботи із приватної колекції   сім’ї Ярових. Експонувались  не тільки елементи етнічного одягу,  а й вишиті рушники початку ХХ століття.  Свято  вишиванки покликане зберегти споконвічні народні традиції української нації, її духовне багатство.


Щороку 2 квітня в день народження видатного казкаря Г.Х. Андерсена, світова спільнота відзначає Міжнародний день дитячої книги. До цієї дати у бібліотеці ліцею  була організована книжкова виставка «Книгу читай – увесь світ пізнавай».  Дитяча книга –  це скарбниця  людської мудрості,  а читання , як стверджував В. Сухомлинський, – «це віконце, через яке дитина бачить і пізнає світ». Читаймо, і кожен день стане захоплюючим і неповторним.


У бібліотеці закладу до уваги учасників освітнього процесу була представлена  книжкова виставка  «Мене не можуть люди не почути», приурочена до  дня народження відомої української  письменниці, видатної особистості - Ліни Костенко.  Для кожного українця  її творчість -  це «завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі». Читаймо українське!

 

 


 25 лютого вся світова громадськість відзначає 150-річчя від дня народження видатної особистостіжінки, поетеси - Лариси Петрівни Косач  (Лесі Українки).   До цієї знаменної дати в приміщенні бібліотеки ліцею була організована  книжкова  виставка «Ні, я жива, я буду вічно жити, я в серці маю те, що не вмирає…», на якій експонувались твори письменниці різних років видань.     Ми схиляємо голови перед силою волі цієї тендітної жінки, яка для нас була , є і буде прикладом незламності духу , патріотизму, любові до України.

До тебе, Україно, наша  бездольная мати,

Струна моя перша озветься.

І буде струна  урочисто і тихо лунати,

І пісня від серця поллється.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень