A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад "Дергачівський ліцей №1 імені Данила Бакуменка"
Дергачівської міської ради Харківської Області

Традиції школи

Свічка знань і творчості КЗ "Дергачівський ліцей 1 імені Данила Бакуменка" не згасає, її полум'я торкається найтонших струн дитячої душі, надихаючи на творення Нової української школи

Свято Дергачівської першої "З днем народження, школо!"

Зустріч випускників усіх поколінь

Однією із найвизначніших традицій нашої школи була, є і залишається зустріч випускників різних поколінь, бо неоціненним скарбом в усі часи є її випускники. Цій традиції вже понад пів століття. До 1997 року зустрічі проходили кожні 5 років. А з 1997 року їх стали проводити в День народження школи (в грудні, на Наума). На зустріч збираються від наймолодших до убілених сивиною, але їх об’єднує одне – бажання знову опинитися в стінах рідної школи, в дитинстві. Кожен випускник відчуває себе причетним до історії своєї школи і пишається тим, що він із Дергачівської першої. У цьому році, шановні випускники, школі виповнюється 105 років і є нагода нової зустрічі з вами.


Осінній ярмарок "Дари піщанської землі"

Щороку, наприкінці вересня, проводиться традиційний ярмарок «Дари піщанської землі», на кому збирається вся громада Дергачівської першої, від найменших – вихованців дитячого садочка до найстарших - випускників, батьків.

Господарями ярмарку є учні 11 класу, а кожен клас(міні-господарство) рекламує певний овоч або фрукт і своєї садиби. По закінченні свята усі овочі та фрукти красні колективи передають шкільній їдальні.


Літературна Дергачівщина. 

Уроки пам’яті Д.Бакуменка, Г.Хоткевича, М. Гончаренка

Рідний край славний для кожного не тільки красою природи, пам’ятниками історії та культури, а в першу чергу – пам’яттю про славних людей. Значне місце у вихованні відіграють уроки літератури рідного краю. Мета таких уроків – осягнення учнями глибинної сутності спадщини земляків, сприйняття й оцінка їхнього художнього набутку, плекання почуття гордості за творчих людей. У грудні традиційно проходять уроки, присвячені творчій спадщині Гната Хоткевича та Данила Олександровича Бакуменка. Для покоління людей ХХ століття Гнат Хоткевич був романтичним символом українського духу, любові до батьківщини, минулого, сучасного й майбутнього. Увійшов у вітчизняну історію як блискучий бандурист-виконавець, вчений-інструментознавець, талановитий педагог, художник, письменник. Життя Гната Хоткевича тісно пов’язане з Деркачами. Д. О. Бакуменко – відомий український письменник, випускник нашої школи 1937 року. Поет, прозаїк, перекладач, лауреат премії баталістів та мариністів ім. О. Фадєєва, Китайської премії, премії ім. П. Тичини «Чуття єдиної родини». У квітні вшановуємо пам'ять Миколи Васильовича Гончаренка –вчителя, випускника школи 1955 року, автора збірок «Айстри – квіти осінні», «Білий ряст».


Фестиваль наук «Віват, перша, віват!»

Для виявлення та підтримки творчо обдарованованої учнівської молоді та сприяння розкриттю її таланту у Дергачівському НВК «ЗШ-ДЗ» 2007 року був започаткований фестиваль наук «Віват, перша, віват», який проходить під девізом: «Нехай не гасне світ науки». У рамках фестивалю проводяться предметні інтегровані декади:

1. Природничих наук (географія, хімія, біологія, основи здоров'я, фізична культура)

2. Філологічних наук(українська, російська, англійська мови)

3. Мистецтво та історія(українська література, зарубіжна література, історія, образотворче мистецтво, художня культура, музичне мистецтво)

4. Точних наук (математика, фізика, інформатика, економіка, технології)

Участь учнів у фестивалі формує творчі здібності, прагнення до самореалізації і самовдосконалення. Забезпечує розвиток інтелекту, ерудиції, культури мовлення, спілкування, естетичних та художніх смаків. Виховує інтерес до знань, почуття колективізму.


Родинне свято "На каву до директора"

«Любов, добро, дух патріотизму єднає нас»

Майже 20 років збирається родина Дергачівської першої на свято «На каву до директора». - Свято радості, відкритості, щирості, патріотизму - традиційно відкривається Державним Гімном у виконанні всіх учасників дійства. У цей травневий вечір батьки, діти і вчителі, наповнюють стіни рідного закладу енергією творчості, радістю здобутків, впевненістю в майбутнє – бо всі ми команда Дергачівської першої – команда без якої нам не жити». Атмосфера творчості, краси, добра, усмішок панує у залі впродовж двох годин. Бо у талановитих батьків – талановиті діти, і підтвердженням цього стають виступи наших учнів.


Шкільний туристичний зліт

Туризм- це подолання природних перешкод максимально правильним безпечним способом.Туризм-це відпочинок у рус і. Для занять туризмом не потрібно спеціальних залів .Все створила природа . Потрібно лише бажання та тренування.У1979 році у нашій школі було відкрито гурток з туризму . Керівником став Степаненко В.І.- теж випускник нашої школи . Вихованці гуртка почали тренування і як результат категорійні походи по Кавказу ,безліч різних подоланих маршрутів в Криму,Карелії,подорож до озера Байкал . Вихованців ставало все більше,різного віку. Під час підготовки до наступного походу почали проводити змагання між гуртківцями ,та командами різних класів . У 1988 році директор школи Яковлевич Л. М. погодилась провести турзліт між учнями 5-11 класів . У1991 році було проведено зліт туристів школи на новому місці з новою картою та за участі батьків.1995 рік під час зльоту учні взяли участь у 6 видах змагань з туризму . Ця традиція перейшла в кубок з туризму який проводиться щороку.


Загальношкільна спартакіада


Шкільний фестиваль "Відкриті уроки футболу"

Щороку на початку червня під час відпочинку у пришкільному оздоровчому таборі проводиться шкільний фестиваль «Відкриті школи футболу» у рамках Всеукраїнського соціального дитячого фестивалю Федерації футболу України «Відкриті уроки футболу». Проект спрямований на допомогу дітям здружитися, долучитися до цікавої гри, відчути себе майстрами гри і тренерами.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень