Екскурсія до одного з наймальовничіших куточків Харківщини – Зміївщину

Дата: 24.05.2021 10:32

22 травня 2021р. учні 5-9-х класів КЗ «Дергачівський ліцей № 1 імені Данила Бакуменка» здійснили цікаву екскурсію до одного з наймальовничіших куточків Харківщини – Зміївщину.

Спочатку ми відвідали Зміївський  краєзнавчий музей, який налічує 16981 експонат. Серед унікальних є: залишки мамонта, кам’яна баба, давньоримські та арабські монети І-ІV ст., предмети побуту та озброєння черняхівської культури, алано-болгарських племен VІІІ – Х ст. та давньоруського періоду (кольчуга ХІ – ХІІ ст.), етнічні матеріали доби козацтва.

Пізнавальними й цікавими були для учнів експозиції: «Відлуння війни», «Далеке минуле Зміївщини», «Етнографія Зміївського краю».

Згодом учні побували на території національного природного парку «Гомільшанські ліси» – перлини Харківщини. Екскурсію проводив директор Зміївського краєзнавчого музею М.І. Саяний, який розповів про історію 715 - річного дуба, Коропівського городища, про Свято-Миколаївський монастир, заснований запорізькими козаками в 1648 р. – останній осередок волелюбного козацтва в Україні.

Екскурсанти дізналися багато цікавих легенд та таємниць про знамениту «Козачу гору».

Наостанок подорожі учні відвідали Біле озеро. Упродовж екскурсії милувалися чудовими краєвидами парку, який називають Слобожанською Швейцарією. Подорож збагатила знання учнів про природу та історію нашого краю.

Вчителі: Дерев’янко Юлія Михайлівна, Урсу Світлана Олексіївна,  Груздєва Олена Сергіївна.