04 травня - Міжнародний день протидії булінгу
Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день протидії булінгу.
Булінг (цькування) – тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого середовища. Дитині важко впоратись з цією проблемою самотужки і допомога та підтримка батьків дуже важлива. На жаль, більшість жертв булінгу приховує це від батьків. Із проявами булінгу в Україні стикаються 8 із 10 дітей. Такі дані оприлюднили в Українському інституті дослідження екстремізму. Таке явище, як цькування однолітків, поширюється по всьому світу, бо насильницька модель поведінки стає дедалі популярнішою.
Зазвичай об'єктом знущань (жертвою) булінґу вибирають тих, у кого є дещо відмінне від однолітків. Відмінність може бути будь-якою: особливості зовнішності, манера спілкування, поведінки, незвичайне захоплення, соціальний статус, національність, релігійна належність. Найпоширенішими формами булінґу є: словесні образи, глузування, залякування, вимагання грошей, фізичне насилля тощо.
Кожен з нас — особистість зі своїм світобаченням, захопленнями та життєвими пріоритетами. Усі ми, як правило, прагнемо підтримки поваги. Велике щастя — знаходитися в команді, де можна самореалізуватися, розвивати навички, працювати над собою. Люди, що знаходяться в компанії однодумців — справжні щасливчики. Проте не у всіх є така можливість.