Сторінками книги «Казки Погорєлова» (Людмила Щербаченко, учитель початкових класів)

Дата: 29.11.2023 20:40

Нагальною проблемою сучасності є соціалізація дітей, залучення учнів до читання. У КЗ «Дергачівський ліцей №1 імені Данила Бакуменка» Дергачівської міської ради започаткували проєкт «Дитячий читацький марафон» під гаслом «Читання – це модно, книга – це круто». Кожну п’ятницю учні початкових класів приєднуються у зумі, читають разом казки, цікаві дитячі історії від українських письменників сучасності. Нас, учителів початкових класів, зацікавив проєкт «Казки Погорєлова» «Даруємо книжки у навчальні заклади». Корисно, аудіо казки англійською і
українською мовами. Діти вчать англійську мову у школі і закріплюють свої знання, слухаючи аудіо книги Погорєлова. Я зі своїми учнями прослухала декілька аудіо казок. Цей проєкт подобається моїм учням. У ньому
осучаснюються казки народів світу і українські народні. Особливо мене вразила історія про Смарагдовий острів. Сім’я з двох дітей, мама і тато виїхали закордон, тікаючи від війни в Україні. Родина була засмучена через терміновий переїзд. У дітей не було друзів у тій країні, яка їх прихистила. Дітям було лячно іти у місцеву школу, бо вони не знали мови. Малеча пішла за веселкою. Дівчинці було страшно, але цікавість брала верх. Вони зустріли леприкона, схожого на казкового гнома, і Зелену Фею. Діти розповіли їм, яка біда сталася у їхній країні… Ця історія закінчилася добром. Це казка. А для більшості українських родин – це реальність. Хочеться погортати сторінки книги, відчути їх аромат. Ми з учнями, що отримаємо бібліотечку «Казок Погорєлова».

Людмила Щербаченко, учитель початкових класів